Genta Ismajli: Jam e zhgenjyer nga juria

Edhe pse mjaft në formë, Genta Ismajli nuk arriti të fitojë çmimin kryesor tek “Dancing with the stars”. Publiku dëshiroi, por juria ishte ajo që tha fjalën e fundit. Atraksioni vazhdon më fuqishëm. Këngë dhe klipe të reja si befasi për fansat, së shpejti pritet promovimi i saj tek publiku turk, ndërsa turin e koncerteve e fillon nga data 15 qershor. Genta Ismajli vjen në një intervistë për “Panorama plus”, duke rrëfyer të vërtetat pas mbarimit të spektaklit.
Si ndjehesh pas mbarimit të spektaklit?
Shumë e zhgënjyer, personalisht konsideroj që ishte zhgënjim gjithë kombëtar.
Je e zhgënjyer nga juria?
Sigurisht se po, edhe atë që nga fillimi.
Është përfolur me të madhe që Genta Ismaji do fitojë spektaklin “Dancing with the stars”. Si mendon, nga doli ky përfundim?
Po, është përfolur për shkak të vlerësimit real të punës dhe talentit tim, mirëpo edhe më shumë është përfolur që Genta Ismajli, edhe pse është e pa krahasueshme me të tjerët, nuk do të fitojë.
Disa thonin që Genta gjithmonë nëpër evenimente ka shkuar për të rrëmbyer çmimin e parë, kuptohet edhe tek ky spektakël, por nuk doli ashtu, pse?
Genta çdo herë punon me zemër dhe përkushtim, e asnjëherë nuk dyshon për rezultatin.
Mendon se juria ka qenë e padrejtë ndaj teje?
Konsideroj që po, mirëpo qetësimin në shpirt tani e kam, pasi juria në përgjithësi nuk u tregua profesionale.
Po flitej se fituesi i ka pasur punët mirë me jurinë dhe për këtë ka fituar spektaklin, është e vërtetë? Sa ke dëgjuar këto fjalë prapa skene?
Po, shumë e vërtetë që kam dëgjuar, por nuk kam besuar që mund të ndodhë një gjë e tillë.
Të kanë ofruar diçka tjetër organizatorët pas mbarimit?
Organizatorët as që i kam parë fare, mungoi edhe përshëndetja nga ana e tyre, edhe pse 6 muaj isha e mëshiruar me ta, por më kryesorja ishte përshëndetja nga të dashurit e mi e ata ishin publiku që gjithmonë më do dhe më përkrah deri në fund. Faleminderit shumë edhe një herë, ata dëshmuan që janë pjesë e shpirtit tim.
Gjatë kohës sa ke qëndruar në Shqipëri, të kanë ftuar edhe nëpër koncerte, sa ke qenë aktive?
I anullova të gjitha vetëm e vetëm të dëshmoj veten që përveç këngës pasion e kam edhe vallëzimin.
Ndërkohë ti ke publikuar edhe një këngë në duet me këngëtarin turk Cüneyt Çakim, kur pritet të realizohet klipi i kësaj kënge?
Le të jetë befasi…
Ke vendosur të promovohesh edhe tek publiku turk?
Suprizë!
Si është puna për këngët e huazuara, ku qëndron problemi tek Genta apo tek kompozitorët?
Tek kompozitorët.
Akoma je “single”? Askush deri më tani nuk ka pushtuar zemrën tënde?
Po jam single!
Ke aranzhuar koncertete për sezonin veror, ku mund ta gjejnë fansat Gentën?
Kosovë dhe diasporë prej datës 15 qershor.